Od czego zacząć? - ESC

Czyli etapy powstawania całego systemu.

Jak już wspominaliśmy, ESC to innowacyjny system wykorzystujący do swojego działania OZE (odnawialne źródła energii) oraz urządzenia do automatycznego przetwarzania danych. Ze względu na złożoność całego projektu, jego implementacja składa się z 3 kroków.

  • Krok 1 - Audyt
  • Krok 2 - Projekt
  • Krok 3 - Instalacja

Audyt jest całkowicie bezpłatny, przeprowadzony w danym przedsiębiorstwie lub gospodarstwie domowym. Składają się na niego m.in.: dokładna analiza i identyfikacja projektu budowlanego, np. domu (metraż, rozmieszczenie i wielkość pomieszczeń, materiały z jakich jest wykonany). W przypadku montażu fotowoltaiki weryfikowana i mierzona jest również powierzchnia możliwa do wykorzystania przez ogniwa słoneczne (nie w każdej pozycji i nie na każdym dachu możliwe jest ich zamontowanie). Weryfikowane są również dotychczasowe faktury za prąd oraz ciepło.

Po zakończonym audycie czas na projekt. Składają się na niego: dokładny wykaz potrzebnych do wykonania instalacji materiałów, plan ich rozmieszczenia w budynku. Projekt uwzględnia również  planowane koszty inwestycji oraz planowany zwrot i jego czas. W projekcie zawarte są także wszystkie korzyści i zagrożenia związane z wdrożeniem nowych technologii.

Instalacja systemu wykonana jest na podstawie wstępnego audytu i późniejszego projektu.

Podstawowa instalacja wygląda następująco: podłączenie urządzeń do automatycznego przetwarzania danych pod istniejącą infrastrukturę cieplną (np. system ogrzewania centralnego, podłogowego). Odbywa się to przy wykorzystaniu paneli fotowoltaicznych lub innych alternatywnych źródeł pozyskania energii oraz wanien służących chłodzeniu urządzeń.

Jeśli Klient posiada już zamontowane np. panele fotowoltaiczne, wówczas instalowane są pozostałe składowe ESC, tj. urządzenia do automatycznego przetwarzania danych oraz wanny chłodzące.

O czym warto wiedzieć przed instalacją ESC w swoim gospodarstwie/przedsiębiorstwie i od czego zacząć? Pobierz darmowy Poradnik ESC i dowiedz się wszystkiego.